Evet, beklenen atılımlar başladı. Hazır olun. Devlet teknolojik kalkınmanın ve yenilenmenin düğmesine bastı. Kesinlikle 1 milyon yazılımcı programına katılım sağlanmalı. Beraberimde 1 milyon istihdam…

Yazılımın olmadığı hiç bir alan kalmayacak. Bakın önemli bir istihdam alanı artık. Devlet bu konuda ilk adımı attı. BTK Akademi üzerinden kurslar başladı ve devam ediyor. Program sayısı her geçen gün artıyor. Kursların sonunda, elde edilen başarı ve programın size vereceği puan istihdam programı kapsamında oluşturulacak cv havuzunda işlenecek. Firmalar puanlar ile ihtiyacı olan elemana daha rahat ulaşacak. 1 milyon istihdam programına da kayıt olmanız gerekiyor.

Bakın bu kaçırılmayacak bir proje, kesinlikle herkes bu projeye ilgisi dahilinde katılmalı. Hem ücretsiz eğitimleri alanında uzman kişilerden alacaksınız. Hemde büyük bir cv havuzunda yerinizi alacaksınız. Kurslara katılımın sonunda projelerinizi kendiniz yapabilecek ve geliştirebileceksiniz. Sonunda bilginiz dahilinde iş alanlarına ulaşmanız kolaylaşacak.

1 milyon yazılımcı projesi o kadar büyük ses getirdi ki, ilk haftadan büyük bir başvuru kitlesi oluştu. Ayrıca sosyal medya ve bilgisayar kullanıcıları bu alanda hesaplar açarak bir araya gelmeye başladılar. Kullanıcıların 1 Milyon Yazılımcı forum sitesi altında bir platform kurması dikkatlerden kaçmadı. Site; yazılıma sıfırdan başlayan bireyler ile alanında uzmanlaşmış yazılımcıların anlık sorunları konuşabildiği ve yardım alanı oluşturmayı başarmış. Büyük bir girişimcilik ve yazılım adımı olarak sosyal medyada da bu alanda hesapların varlığı dikkatleri çekmektedir.

Anlayacağınız, tren kalktı ve ilerliyor. Yol alan alıyor. Sizler neden 1 Milyondan biri olmayasınız.

Kemal TURSUN
Bilişim tutkunu ve özellikle youtube ve sosyal medya üzerinden teknolojik bilgi paylaşımını hobi edinen bir yaşam tarzına sahibim. Gündeme dair fikir ve düşüncelerimi kişisel web sayfamda blog altında paylaşıyorum.