Herkesin bildiği gibi ülkece #deprem ile geçen bir hafta içerisindeyiz. Aslında yaşanılan sarsıntılar gösterdi ki; İstanbul bu depreme hazır değil. İstanbul ‘un hazır olmaması demek; Türkiye ‘nin hazır olmaması demektir.

Bu sefer ifade etmek istediğim konu devletin hazırlık aşamaları değil? İnsanları şişirme tarifelerle yüksek iletişim masraflarına maruz bırakan, geri dönüşümlerde istenilen memnuniyeti veremeyen GSM operatörlerine; kaldınız. Sınıfta değil geri dönüşüm için arka planla kaldınız. Milletin en ihtiyacı olduğu bir dönemde hemde daha büyük felaketlerin olması ihtimalinin gölgesinde senelerce üzerinden var olduğunuz milletin yanında yoktunuz. Süslü reklamlarınızın içinin boş olduğu ayrıca kanıtlanmış oldu. Şimdi çıkacaklar doğal afet, bizden kaynaklı değil gibi lab lub… açıklamalar yapacaklar ve bu hatalarının hesabını hiç bir kurum sormayacak belkide, umarım yanılırım.

Olmaz, sayın firmalar olmaz. Millet bu kadar yalnız bırakılmaz. Aldığınız ücretlerin, kazandığınız tecrübelerin hakkını böyle günlerde verebilirsiniz. Sizler öncelikle aziz bir millete hizmet verdiğiniz bilincini içten hissetmeli ve öyle çalışmalısınız. Şimdi erdemli bir davranış gösterin ve yetkilileriniz canlı yayında milletten özür dileyip, istifa etsin. Bu davranışı bu millete borçlusunuz. Bu erdemli davranış bilincini tekrar bu toplum için başlatabilirsiniz. Kusura bakmasın kimse elbette hizmetleriniz ve çalışmalarınız inkar edilemez. Lakin böylesine hayati konularda yoksanız. Bunun bahanesi olmaz ve yapılan bir yanlış 4 doğrunuzu götürür. Kusura bakmayın bu millet yanlışlarını, doğrularını feda ederek ödemiştir. Sizlerde sorumluluklarınızı bilmeli ve bu sıkıntıların hesabını vermelisiniz.

Bu işin bahanesi yok. Sizler kaybedecek bir saniyesi olmayan, hatalara daha fazla katlanmaması gereken bir millete hizmet ediyorsanız. Eksik ve hatalarınızın hesabını vereceksiniz. Öyle bir kuru açıklama ile değil. Sorumluluğunu bilmeyen sorumlu olmaz !

Ders hepimiz için ders…

Kemal TURSUN
Bilişim tutkunu ve özellikle youtube ve sosyal medya üzerinden teknolojik bilgi paylaşımını hobi edinen bir yaşam tarzına sahibim. Gündeme dair fikir ve düşüncelerimi kişisel web sayfamda blog altında paylaşıyorum.