Dijital güvenliğin yanısıra ofis ve çalışma ortamlarımızın fiziksel güvenliğinin öneminin arttığı, uzaktan kontrolün sağlandığı sistemler zorunlu ihtiyaç halini aldı. Yüksek maliyetten uzak; firma ya da herhangi bir topluluğunuza ait Güvenlik Kamera Sistemlerinizin kurulumu, desteği ve yönetimi konusunda tecrübelerimizi aktarabiliriz. Web sitemin; bana ulaşın menüsünden ya da info@kemaltursun.com mail adresinden iletişim sağlayabilirsiniz.

mobil porno

Kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılan kamera sistemleri, kameraları nereye yerleştirmek istediğinize ve ne kadar görünür olmasını istediğinize bağlıdır. Kablolu kameralar takmak daha zor olabilir. Bununla birlikte kablolu sistemler, video sinyalleri havada hareket etmediği için, kablosuz kameralardan tipik olarak daha yüksek kalitede bir görüntüye sahiptirler. Kablosuz kameralar daha fazla esnekliğe sahip olmakla birlikte kablosuz internet, kablosuz telefonlar ve bebek monitörleri gibi diğer cihazlardan gelen yayınlar, kablosuz kameranın sinyalini kesebilir. Ayrıca, kablosuz bir sisteme karar verirseniz, video akışlarınızın başkaları tarafından ele geçirilebilir.

Bir güvenlik kamera sistemini oluşturan ekipmanlar nelerdir?

Güvenlik kameraları 

Sabit kameralar, Dome kameralar, Speed dome kameralar, IR gece görüşlü güvenlik kameraları, Zoom kameralar olmak üzere farklı amaçlar için kullanılan çeşitli güvenlik kameralarıdır.

Dijital kayıt cihazları

DVR diyede bilinen ve güvenlik kameralarından gelen görüntülerin kaydedilmesini sağlayan cihazlara denir. DVR ingilizcede Dijital video recorder yani dijital video kaydedici olarak bilinir. Dijital video recorder kayıt yapabilmesi için içine mutlaka HDD yani harddisk takılması gerekmektedir. Günümüz DVR cihazları bugün 500Gb dan başlayarak 20TB HDD kapasitesine kadar HDD takılma imkanı mevcuttur. Tabiki marka ve modeline göre değişim olmaktadır.

CCTV sistemi Kabloları

Günümüz güvenlik kamera sistemlerinde küçük projelerde daha çok 2+1 veya 4+1 CCTV kablo kullanılmaktadır. Bu kablonun içinden video ve enerji besleme kabloları geçmektedir. Çok kaliteli olmasada fiyatları gayet ekonomik olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. 

Besleme Adaptörü

Genellikle güvenlik kameraları 12V DC güç kaynağı ile beslenmektedir. Bunın için switch mode güç kaynağı kullanılmalıdır. 

Kemal TURSUN
Bilişim tutkunu ve özellikle youtube ve sosyal medya üzerinden teknolojik bilgi paylaşımını hobi edinen bir yaşam tarzına sahibim. Gündeme dair fikir ve düşüncelerimi kişisel web sayfamda blog altında paylaşıyorum.