Doğu Akdeniz her geçen gün ısınıyor. Türkiye haklarını aradığı için neden yalnızlaştırılıyor.

Bunun cevabı açık ve net; kesinlikle Türkiye’nin kendi doğal kaynaklarına kavuşması istenmiyor. Çünkü karşı devletlerin hiç biri gerçek birer müttefik değiller. Ayrıca kabul edilmese de Müslüman ülkelerin güçlenmesini istemeyen bir batı bloğu var. Anlamadığımız; kilometrelerce uzaktan gelen devletlerin asıl burada ne işi var?

Dünya çok büyük ve herkese yeter. Ancak toplumlar birbirinin hakkına saygı duymalı. Devletler başka devletlerin haklarını gasp etmemeli. Paylaşımcı ve ortak kazanan politikalar geliştirmeli.

Bitmedi düşmanlığınız… Dünya bitiyor farkında mısınız?

Türkiye düşmanlığı üzerinden popülizm peşinde koşmak moda oldu. Sırf Türkiye kazanmasın diye ittifaklar kuruluyor. Düşmanlıklar yapılıyor. Kime kalacak dünya…

Kimseye yar olmaz. Sonu gelene kadar bir arada özgürce ve haklarımıza sahip çıkarak yaşayacağız. Millet olarak bir olmalıyız. Devlet politikalarımızı eleştirmeden önce karşısında duranlara bir bakacağız. Üreteceğiz. Enerjimizi, yazılımlarımızı, teknolojimizi, silahlarımızı, tekstil ve gıda ihtiyaçlarımızı yani insan için olan her şeyi hem üretecek, hemde gerçek dostlarımızla paylaşacağız.

Doğu Akdeniz; Türkiye, KKTC, Libya gibi Akdenizlilerindir. Uzak diyarların devletlerinin burada işi yok. Hakkımıza sahip çıkacağız. Ancak diğer devletlerde KKTC, Libya ve Türkiye ile anlaşmalı, haklarına saygı duymalılar.

Tüm toplumlar bilmeli ki; Dünya tükeniyor ve aslında hepimize yeter.

Kemal TURSUN
Bilişim tutkunu ve özellikle youtube ve sosyal medya üzerinden teknolojik bilgi paylaşımını hobi edinen bir yaşam tarzına sahibim. Gündeme dair fikir ve düşüncelerimi kişisel web sayfamda blog altında paylaşıyorum.