İnsan ilişkileri ne kadar zorlar ki sizi, insanoğlunun yozlaştığı son nokta kadar.

Maalesef bir insanın karakter ve kültür yozlaşmasının geldiği noktayı asla bilemeyiz. Ancak içerisinde bulunduğu seviyeyi mutlaka yaşarız. Şimdi size çoğunuzun bildiği ancak uygulamadığı bir fikri paylaşacağım. İnanın hayatınıza bir şekilde giren ancak belirli bir samimiyetten sonra sizi yargılayan bunu kendinde hak gören insanlar olmuştur. Farkındasınızdır ya da fark etmek istememiş olabilirsiniz. Size istediği gibi davranan, istediği zaman saygısızca davranış sergileyen insanları hayatınızdan atın. Hatta kovun. Sınırlarını bilmeyen ve hayatınıza dair her konuda size tavır koyma, akıl verme hakkını kendinde bulan kişiden dost, arkadaş, kardeş hatta ileri gidiyorum aile olmaz. Atın gitsin, yol verin, umursamayın, o zaman daha iyi anlarsınız. Dost mu? kardeş mi? Post sever mi?

Ömür dediğiniz gerçekten üç gün ve değmez. Bilmediğiniz, anlamadığınız ya da doğru bulmadığınız hayatı yaşamaya…

İnsan asla başkalarının doğrularını yaşamamalı.

Size düşüncelerini paylaşmak yerine dayatan huzur kovandır.

Sizde onu kovun! Size huzurdan, mutluluklarınızı ve yaşamanızdan yana olmanızı tavsiye ediyorum. Kamburlardan kurtulun. Aklınızla dalga geçen insanlardan uzak durun. Sizi üzen kişilerden uzak durun. Sizi üzen şeyleri bilerek tekrarlayan insanlardan uzak durun. Sizden öncelik bekleyen fakat size öncelik göstermeyen insancıklardan uzak durun. Samimi bir şekilde özür dilemeyen insanlardan uzak durun.

Sizi sizinle olmadan, düşünmeden ötekileştirenden kesin uzak durun. Büyük ev isteyip, küçük aile hayali görenlerden, daha çok terfi ile sağduyusunu kaybedenden, uzaya gitmeyi hayranlıkla izleyip size gelmeyenden, iyi bilgiyi erdemsizlikle harmanlayandan, pahalı saatlerine rağmen size vakit bulamayandan bir CACIK olmaz. UZAK DURUN.

Fikirlerimin tavsiye ile pekiştiği bu sayfada ana tema HUZUR…

Kemal TURSUN
Bilişim tutkunu ve özellikle youtube ve sosyal medya üzerinden teknolojik bilgi paylaşımını hobi edinen bir yaşam tarzına sahibim. Gündeme dair fikir ve düşüncelerimi kişisel web sayfamda blog altında paylaşıyorum.