Nükleer silahlanma dünyanın içerisinde bulunduğu her dönem tartışılmış, ancak hiçbir devlet tarafından vazgeçilmiş değildir. Ülkemiz neden sahip olmayacakmış?

Kabullenilmesi gereken bir konu var ki milletimizin bir var olma mücadelesi var. Tarihinde ilk defa dünya meseleleri ile bu kadar ilgilenen ve artık talimat almayı, dayatmaları reddeden bir TÜRKİYE var. Nükleer silahlanma güç mü? Evet ciddi bir güç. Hemde ülkemiz üzerinde saldırı planları olan çıkarlarımızı kendine pay etmek isteyen ülkelerin sahip olmamızı istemeyeceği ve sahip olmamızı engellemek için her şeyi yapacağı bir güç.

Ülkemizin gündemine aldığı nükleer silahlanma kim ne derse desin bölgesel barışa hizmet edecektir. Silah barışa nasıl hizmet eder, der gibisiniz. Nükleer silah sahibi ülkelerin gittiği coğrafyaya medeniyet ve barış götürdüğüne inan kesimin ülkemiz için aksini düşünmesi gayet normal. Ülkemiz artık üst seviye bir gelecek planlaması içerisindedir. Bu hükümet, felanca parti, şu ya da bu siyasetçi değil, milletin artık ısrarla beklediği ve istediği bir durumdur. Eğer güçlü ülkeler ve oyuncakları ile mücadele edecekseniz, caydırıcı olacaksınız. Türkiye bu kartı gördü ve karşılık verdi. Dünya iyiye gitmiyor. Ancak dünya milletlerine bu kadar yardım eden; kendi sınırları dışında işgal ve sömürgecilik düşünmeden, kazan kazandır ile iyi bir dünya planlayan ülkemiz ve bu aziz millet güçlü olmak zorundadır. Bunun içinde elimizde kesinlikle nükleer silah olmak zorundadır.

Temennim en kısa zamanda bu güce kavuşmamız ve Kıbrıs, Edirne, Diyarbakır, Trabzon gibi kritik ve bölgesine hakim şehirlere konuşlandırılması. Bu gerçekleştiğinde Türkiye’ ye karşı nasıl bir el pençe tutum sergilendiğini, bölgede ülkemizi ilgilendiren adımlarda masada bir yer hazırlandığını gördüğünüz de Nükleer’in bir güç olduğunu göreceksiniz.

Kemal TURSUN
Bilişim tutkunu ve özellikle youtube ve sosyal medya üzerinden teknolojik bilgi paylaşımını hobi edinen bir yaşam tarzına sahibim. Gündeme dair fikir ve düşüncelerimi kişisel web sayfamda blog altında paylaşıyorum.